Notebook za 45K...

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Semtamik
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 31 srp 2012 09:37

Notebook za 45K...

Příspěvekod Semtamik » 05 zář 2012 14:31

Zdravím všechny okolo,

vybírám "herní" notebook pod/za 45k (Kč). Témat je tu spousta, načteno toho mám taky dost, ale pořád mám ze všeho hlavu v pejru..
Chtěl bych poprosit Vás co máte zkušenosti a třeba i podobný typ vlastníte, abyste mi prosím poradili...

Ke kritériím:
- cena 45K (kč) víc né
- designově "elegantní" notebook
- HW na hry
- proboha jen ať netopí :)
- budu ho kupovat v Německu (mám tam tetku)
- záruka (u kterého je lepší servís)

- i7 3610
- HD7970
- 8GB ram
- zbytek je mi fu*k

Výběr notebooků:
XMG
Alienware 17Mx (elegance sama :))
Sarger (nevím jak se to píše a nevím jestli se dá v Nimecku konfigurovat a sehnat)
Deviltech Fragbook DTX (CLEVO)

- všechny jsem si konfiguroval kolem těch 1500€ (XMG, DTX) - 1800€ (AW)

Zajímalo by mě jestli jde ukázat na jeden konkrétní a říct, ano ten ber všemi deseti. Nebo jestli jsem nevynechal nějaký jiný (MSI, ASUS, atd.)

A btw. horzně mě mrzí že se cenově nevlezu do GOLDMAXu, už jsem ho skoro objednával, než jsem zjistil, že ta cena je bez DPH :(

Všem moc děkuji za názory a zkušenosti

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 05 zář 2012 14:45

Muzes kontaktovat mistniho clena Bangla, ktery pro Goldmax pracuje a nabidne Ti slevu.
Kazdopadne ani po sleve se k cene za XMG apod nedostanes.

V teto chvili tyto Clevo skladacky s HD7970M nebrat kvuli spatne podpore AMD (snizujici se vykon).

Takze bud skladacku s GTX680M nebo Alienware s HD7970M, ktery tim netrpi.

Pocitej take se slabsim zvukem u Cleva.
Momentalne bych sel asi do Alienware. Mel jsem ho a je to uzasny stroj.
Asus ROG Strix G18

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 05 zář 2012 15:02

Notebook se 7970tkou zatím nekupuj.AMD pracuje na opravném softwaru.Takže jdi do GTX 680tky.(Goldmax ji teď má v super akci za 5990kč)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Semtamik
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 31 srp 2012 09:37

Příspěvekod Semtamik » 05 zář 2012 16:34

Oběma Vám moc děkuji za příspěvky...

No ono to zase nekvaltuje, 14dní - měsíc můžu počkat. Přiznám se, že mě to jaksi k tomu Alienwaru a HD7970 táhne víc (protože taky za tu GTX680 chtějí o pár éček navíc, a ta HD7970 v testech dopadla na výbornou až na ENDURO)... Nicméně, jaká jsou negativa (kromě té skládačkové ATI) těch notebooků - četl jsem, že třeba dřív u CLEVA (Deviltechu) to byla komunikace a reklamace, u Alienu prej displej (že je moc lesklý), atd....

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 05 zář 2012 16:38

No LCD na AW je jako zrcadlo to je fakt.Ale zase to bohatě vyváží záruka NBD.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 05 zář 2012 16:41

Ja jsem mel predchozi generaci Alienware M17x-R3 a display byl famozni.
Na TFT uzasne podani barev, jas atd.
Zadne zrcadlo to nebylo. Klasika jako u vsech glare displayu.

Prave ze Alienware umoznuje Enduro vypnout, takze pak problemy se snizenym vykonem nebudou.

Jestli chces poradny notebook, ktery Ti bude delat radost, tak bych sel do Alienware.
Asus ROG Strix G18

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 05 zář 2012 18:57

Prozatím bych volil GTX 680M v libovolném CLEVU, u AW je to pak jedno, jelikož lze ENDURO vypnout. Výkonově jsou na tom grafiky podobně, GTX 680M má však mnoho výhod a ve prospěch AMD hovoří snad jen nižší pořizovací cena. Hodně štěstí s notebookem ať už zvolíš jakýkoli model!

PS: Deviltechu se vyhni obloukem, pokud v Německu tak bych zkusil MYSN.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Semtamik
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 31 srp 2012 09:37

Příspěvekod Semtamik » 05 zář 2012 19:41

Bangla taky děkuji za názor, ale zase jsi pěkně zamíchal kartama (nejraději bych bral noťas ten co máš ve svém popisku, ale to mám těžce přes finanční limit, to bych v práci musel ubral Facebook a brouzdání po netu, abych si ho mohl dovolit ;)). Nicméně nějak jsem vnitřně rozhodnutý pro toho vetřelce, ale bez GTX680, to už by byla pálka jak prase.... zase XMG P502 s GTX680M 4GB za 1700€, taky lákadlo... ale trochu mě vyděsily ty teploty notebooku při zátěži (toho XMG při testu na notebookcheck)... nicméně stále platí, že Vám moc děkuji za každý názor a nechápu jak tak "kvalitní" vetřelec nemá non-glare dispej..

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 05 zář 2012 20:07

Protože si AW koupí 99% zákazníků na hry a lesklý display má lepší podání barev.
Co se teplot týče, tak v rezenzi ho vždy zatíží tak, že se v reálu k podobným teplotám ani nepřiblížíš ;)
Asus ROG Strix G18

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 05 zář 2012 21:13

Muj kousek v podpisu je testovaci kus, ktery pujde pote do prodeje, koncem zari za cenu okolo 45k, takze staci sledovat web a pokud mi zamluveny zajemce o notebook vypadne, bude k mani pro kohokoliv - byt bude cca 3tydny pouzivany. Leskly vs matny displej je otazka preferenci, kazdy ma sve pro a proti. Teploty v recenzixh je treba brat s mirou, dulezite jsou hodnoty behem hrani nebo benchmarku, teploty behem furmarku+prime vytoupaji mnohdy vysoko ale realne nemas sanci takoveho vytizeni komponent dosahnout, ty komponenty tim trpi poradne a da se rict, ze na to nejsou ani stavene, jelikoz zadne realne vytizeni se tomu ani nepriblizuje. Gtx 680m se v Racerovi/p150em/xmg p502 pohybuje po 3d marku okolo 70c, pri hrani BF je to pak 75c coz jsou famozni hodnoty. Takove msi gt70 a samo gt 60 s jednookruhovym chlazenim se pohybuje o celych 10c vyse! Gtx 680m je skvost nejvyssi kvality, opravdu parada - ale draha...
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

monster02
píše často
Příspěvky: 122
Registrován: 11 črc 2012 17:04
Bydliště: BA

Příspěvekod monster02 » 05 zář 2012 21:28

Ja som mal asi tri tyzdne clevo a vymenil som to za AW a poviem ti som z neho viacej nadchnuty, co sa tyka 7970m tak neni ziaden problem pokym nebudes spekulovat s OC a co som kukal tak ani pretaktovana 680m sa v niektorych hrach nedostava nad 7970m na zakladnych taktoch, je tam vynimka len par hier kde je 680m lepsia a samozrejme v 3d mark11. Teploty su super ok, a co sa tyka displaya na cleve som mal matny co preferujem viacej ale AW ma omnoho lepsi kontrast, uhly a farby. Dufam ze aspon nieco som pomohol ;)
Razer Blade i7 6700HQ GTX 970M

Gigabyte Aero i7 7700HQ GTX 1060

Semtamik
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 31 srp 2012 09:37

Příspěvekod Semtamik » 06 zář 2012 08:36

Oběma Vám znovu díky, informace pomohly... Monster, četl jsem vlákno kdes vybíral mezi AW a CLEVem, jak to máš se zárukou, respektive odkud ten notes máš? Nějak nevím jak bych uplatnil "1 Jahr Vor-Ort-Hardware-Service am nächsten Arbeitstag" u nás v Česku, náhodou s tím zkušenost asi nemáš co?

Abych to shrnul, počkám si ještě jestli někdo nepřihodí názor, času na nákup mám spoustu (už kvůli tetce, která né a né odlifrovat zpátky do Německa), ale jsem více méně rozhodnutý pro AW s HD7970 (ta GTX680 je fakt drahá)... Přiznám se, že tomu moc nerozumím a pomohlo by mi vysvětlení jak pro "blbce" a to Physx, to má jen Nvidia, a co ATI, má taky něco? (fakt tomu moc nerozumím, ale vím že to drsně vypadá ve hrách :))

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 06 zář 2012 10:18

Physx je takova featurka, kterou si muzes ve vybranych hrach zapnout vyhradne na grafikach nvidia. Hra ti pak nabidne oku lahodici efekty, ktere se pocitaji pres grafickou kartu, bezne se takova fyzika pocita skrze CPU. Je to takova pridana hodnota...nic podobneho AMD nenabizi. Herni podporu ma vseobecne vyssi nvidia, AMD se tolik neangazuje.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 06 zář 2012 10:26

Akorat od PhysX se upousti, protoze to ma implementovano velice malo her a zase pri hrani si toho nejak extra nevsimnes.
Moderni verze HAVOK to umi taky bez velkych naroku na CPU.

Co se zaruky tyce, tak u Alienware je mezinarodni, tudiz staci si book registrovat a v pripade, ze budes s notebookem mimo EU, tak se zaruka prenasi mimo region pres Service Tag a fakturu.

V ramci EU nemusis Sevice Tag vubec prenaset.
V pripade problemu kontaktujes Dell support a do druheho dne dorazi technik na Tebou urcenou adresu.
Asus ROG Strix G18

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 06 zář 2012 10:49

Je pravda ze tech her neni ubyva a primos je diskutabilni, hlavni vyhodu nvidie vidim v kvalitnich ovladacich ktere vychazeji casteji a perfektne fungujicimu optimusu, se kterym notebook vydrzi 2x vice casu na baterii snizsi spotrebou apod. Physx je jen takova tresnicka a nemela by byt duvodem ke koupi.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 174 hostů