Win 7 upgrade u VAIO

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
bart89
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 26 čer 2009 22:21

Win 7 upgrade u VAIO

Příspěvekod bart89 » 20 črc 2009 17:05

Zdravim, resim tedkom vec ohledne upgradu na Win7. Jak vetsina vi, je treba se predregistrovat a pisou ze az na nejake administrativni veci by toto melo byt zdarma.

Ale co jsem resil dale je to jestli mi zustanou zachovane aplikace v predinstalovanem baliku, nektere jsou k nicemu ale treba ten Photoshop Elements atd neni vubec k zahozeni. Volal jsem na support vaio linku a dozvedel jsem se, ze pokud bych chtel "vaio recovery utility" tak za to dam 40Euro+- (cenu nebyl schopen rict presne), ale nerekl mi jestli tam je prave zminene programy, nebo jen vse ve stylu VAIO sw...

jo a pry by mohla byt moznost a ted nevim jak se to rekne, proste vyberu bootovani jednoho nebo druheho OS, proste ze by melo jit i stavajici vista i nasledny Seven.


Vite neco vic nebo umeli byste poradit jak zachovat nejakou jinou cestou vyse zminene utility?
Sony VAIO FW 41 E

jahe

Příspěvekod jahe » 20 črc 2009 22:27

a co tkhle udělat si recovery disky a nebo přes Acronis si udělat image původního disku?

bart89
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 26 čer 2009 22:21

Příspěvekod bart89 » 20 črc 2009 23:15

recovery disc mam ale pujde recovery na visty pouzit i na seven? tohle netusim!
Sony VAIO FW 41 E

jahe

Příspěvekod jahe » 21 črc 2009 20:49

to je otázka to nehu posoudit, ale pokud by byl ten disk image tak bez problému. Jen naformátuješ a zkopíruješ a máš původní disk včetně nastavení a programů.

jahe

Příspěvekod jahe » 21 črc 2009 21:02

něco jsem našel zde je odkaz jak na W7 a přitom zachovat partition s recovery. V podstatě jen formátneš C disk a instaluješ a skryté paticie se nedotkneš.

odkaz http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=355715

carpenter
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 10 srp 2006 23:47

Příspěvekod carpenter » 23 říj 2009 19:30

zdravím, pokouším se přes tuhle stránku: http://www.vaiowindows7upgrade.com/cs/
objednat aktualizaci na Vaio. Do formuláře zadám údaje, ale zkončím na další stránce, kde mi nahoře sice pogratulují: "Congratulations, your VAIO is eligible for the Windows 7 Upgrade Programme.", ale pod touhle hláškou už je jen prázdná tabulka o dvou sloupcích (Invoice Address a Shipping Address), ale nikde žádné tlačítko nebo odkaz, jak se dostat do další části objednávacího procesu (Payment, Order Confirmation).

Takže kde je chyba? Je stránka přetížená nebo to ještě pořádne sespustili???

Ungaro
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 19 srp 2007 18:22

Upgrade vaio

Příspěvekod Ungaro » 23 říj 2009 23:17

carpenter píše:zdravím, pokouším se přes tuhle stránku: http://www.vaiowindows7upgrade.com/cs/
objednat aktualizaci na Vaio. Do formuláře zadám údaje, ale zkončím na další stránce, kde mi nahoře sice pogratulují: "Congratulations, your VAIO is eligible for the Windows 7 Upgrade Programme.", ale pod touhle hláškou už je jen prázdná tabulka o dvou sloupcích (Invoice Address a Shipping Address), ale nikde žádné tlačítko nebo odkaz, jak se dostat do další části objednávacího procesu (Payment, Order Confirmation).

Takže kde je chyba? Je stránka přetížená nebo to ještě pořádne sespustili???


Mají tam chybu. Kolem 18.30 jsem tam dělal registraci a následně jim zadal číslo karty, aby si stáhli 640,- Kč. To je cena, kterou si účtují za dopravu do ČR. Údajně se to posílá z Irska před DHL. Dodání cca 3 týdny od objendání.
Zkus se podívat na stejnou stránku zítra, třeba to již bude aktivní.

Ungaro
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 19 srp 2007 18:22

FUNGUJE

Příspěvekod Ungaro » 23 říj 2009 23:18

carpenter píše:zdravím, pokouším se přes tuhle stránku: http://www.vaiowindows7upgrade.com/cs/
objednat aktualizaci na Vaio. Do formuláře zadám údaje, ale zkončím na další stránce, kde mi nahoře sice pogratulují: "Congratulations, your VAIO is eligible for the Windows 7 Upgrade Programme.", ale pod touhle hláškou už je jen prázdná tabulka o dvou sloupcích (Invoice Address a Shipping Address), ale nikde žádné tlačítko nebo odkaz, jak se dostat do další části objednávacího procesu (Payment, Order Confirmation).

Takže kde je chyba? Je stránka přetížená nebo to ještě pořádne sespustili???


TAK UŽ JIM TO FAKČÍ :)

lipovcan
píše často
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2007 22:59
Bydliště: Kladno

Příspěvekod lipovcan » 24 říj 2009 07:53

Zajímalo by mně jak se ověřuje, jestli vůbec, datum koupi notebooku? :wink:
Sony Vaio FW31J, Zalman NC-2000, Logitech VX Nano, Windows 7

Ungaro
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 19 srp 2007 18:22

Ověření

Příspěvekod Ungaro » 24 říj 2009 10:34

lipovcan píše:Zajímalo by mně jak se ověřuje, jestli vůbec, datum koupi notebooku? :wink:


Myslím že pro ně ověření nebylo v technických možnostech, tak se řídí pouze systémem: Model FW31J je v prodeji od 1. 2. 2009 - současnost, tak mu to dáme. V sony mě na to taky nedokázali odpovědět. Pokud tedy člověk není posera a zkusí vyplnit datum po 26. 6. 2009, tak mu to projde.

lipovcan
píše často
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2007 22:59
Bydliště: Kladno

Příspěvekod lipovcan » 24 říj 2009 11:47

To jo, taky jsem to zkusil :wink: koupil jsem ho měsíc před 26.6...
Sony Vaio FW31J, Zalman NC-2000, Logitech VX Nano, Windows 7

Kelly01
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2009 15:58

Příspěvekod Kelly01 » 24 říj 2009 16:02

Udělal jsem to samé,ale až po zaplacení jsem zjistil:
Podporované jazyky - angličtina, portugalština, řečtina, turečtina, slovenština, polština, rumunština, bulharština, maďarština, švédština, finština, dánština.
A kde je čeština?Půjde běžně doinstalovat nebo bude díky tomu že to je konkrétní upgrade pro VAIO problém?
Dík za názor..

hombre_71
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 15 říj 2009 20:12

Příspěvekod hombre_71 » 24 říj 2009 16:24

....teď jsem na to taky koukal, ale myslím že jim jenom vypadla. Když to s tebou celé komunikuje česky proč by ti proboha posílali W7 ve slovenštině. Navíc si myslím že se jedná o standartní balík určený pro Evropu kde čeština určitě bude.

Kelly01
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2009 15:58

Příspěvekod Kelly01 » 24 říj 2009 16:28

Uvidíme,taky ho mám koupenej týden před dnem "D" :D

Tak jsem zvědavej jestli pošlou nebo si nechaj 640,-vočí a pošlou fakujícího smajlíka :shock:

carpenter
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 10 srp 2006 23:47

Příspěvekod carpenter » 24 říj 2009 18:21

chmm, tak dneska už to vážně funguje, zdá se. Ale teď pro změnu váhám nad těmi jazyky. Nevím jestli to souvisí, ale původně bylo avizováno (viz. třeba zde: http://windows7news.com/2008/11/08/wind ... age-waves/ ), že jednotlivé jazykové mutace se budou spouštět v několika vlnách. Jazyky vypsané na stránce upgradu, tj. "Podporované jazyky: angličtina, portugalština, řečtina, turečtina, slovenština, polština, rumunština, bulharština, maďarština, švédština, finština, dánština" tomu sice vůbec neodpovídají, ale i tak ve mně hlodá červ nejistoty. Chmmm.

EDIT: tak v anglické verzi je čeština vypsaná, tak snad jim opravdu jen vypadla v přeložený variantě. Tak to prubnu.


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů