ACER ASPIRE 6530G a WinXP

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Ghull
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 05 zář 2007 20:55

Příspěvekod Ghull » 09 bře 2009 17:48

staci stahnout patch z futuremarku, tuhle chybu mi to hazelo taky...
ASUS F3KA-AP012C [WIN XP pro] +2Gb RAM

mira65
píše často
Příspěvky: 103
Registrován: 21 úno 2009 15:39

Příspěvekod mira65 » 09 bře 2009 19:22

Ghull píše:staci stahnout patch z futuremarku, tuhle chybu mi to hazelo taky...

mě patch nepomohl, musel jaem přejmenovat soubor co uváděj ve FAQ

ado000000

E RECOVERY

Příspěvekod ado000000 » 18 říj 2009 18:47

MIRA 65 MAS E RECOVERY PRE 6530G? MOHL BY SI TO ZAVESIT NA NET? ROBIL SOM PKUSI S XP A NEVITVORIL SOM RECOVERY , NECHCE SA MI ZA TO PLATIT ACERU A RAD BI SOM SPAT OFICIALNU VISTU HOME PREMIUM. DAKUJEM.

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Re: E RECOVERY

Příspěvekod stavač » 18 říj 2009 20:54

ado000000 píše:MIRA 65 MAS E RECOVERY PRE 6530G? MOHL BY SI TO ZAVESIT NA NET? ROBIL SOM PKUSI S XP A NEVITVORIL SOM RECOVERY , NECHCE SA MI ZA TO PLATIT ACERU A RAD BI SOM SPAT OFICIALNU VISTU HOME PREMIUM. DAKUJEM.

pokial si nevymazal skriti oddiel tak sa to da znova spustit.
da sa to znova obnovit takto:
stiahneš si program CUTE a vypališ si CD, nabootuješ z neho a nastav si v tom skritom oddieli boot a z tim si spravyš z neho aktivny oddiel, daj save a reštartuj notbuk, po reštarte by ti mala naskočit inštalacia vyrobneho nastavenia, nezabudny si v biose nastavit D2Drecovery na aktivne čiže zapnute
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... manager/?g[hledano]=cute%20partition%20manager&g[oz]=0.9.5

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 19 říj 2009 07:37

http://www.partition-tool.com/personal.htm jo, jde to i přímo z Windows tímto programem, pokud je XP ještě funkční :lol:
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

ado000000

Příspěvekod ado000000 » 20 říj 2009 17:39

XP JE UZ MINULOST. NEUSTALE TO MRZLO AJ NEZATAZENE, SKUSAL SOM KADECO POMOHLA AZ NEOFICIALNA VISTA ULTIMATE KTORA TERAZ BEZI,ALE NEMOZEM SPUSTIT UBDATE ,NEMAM AKTUALNE OVLADACE A SEM TAM SA PC VIPNE AKOBY VYPADLA ELEKTRINA A NEBOLA BATERKA.
SERIOZNE TO FUNGOVALO LEN KED TO BOLO NOVE S OFIC,VISTOU ODVTEDY 3KRAT XP 2KRAt VISTA STALE PROBLEMY.
RAD BY SOM SPAT VITU ZA KTORU SOM SI ZAPLATL ALE ACER PITA ASI 50EUR ZA RECOVERY.

MOC SKUSENOSTI S PODOBNIMY VECAMI NEMAM TAK VAS CHLAPCI PEKNE PROSIM.
1_STIAHOL SOM CPM.MAM NERO9. VYPALIT HO AKO DATA CD?


2_MAM 3PATRICIE C=SYSTEM D=DATA O KTORE NECHCEM PRIST A SKRITU,ZOSTANU DATA NA D? NIE SI SI ISTI RADSEJ ZALOHOVAT?

3_POJDE TO POD VISTOU? LEBO,KED DAM CPM/VLASTNOSTI\KONPATIBILITA TAM STOJI:TENTO PROGRAM SPUSTIT VREZIMU KOMPATIBILITY PRO:JE TU 6 MOZNOSTI VINDOVSOV ALE NIE VISTA!JE TO OK?

ZATIAL VDAKA, HNED SA MI TROSKU LAHSIE DYCHA.

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 20 říj 2009 20:36

Na tom acri čo maš ide WinXP bez problemov na jednotku a ako sme napisali tak si ten povodny system naštartuj a k čomu ti je vlestne recoveryDVDvista za 50€ aj z dovoznim ked si nezrušil PQSERVICE,ked sa na to necitiš tak to daj niekomu skusenemu spravit, z warezackov vistov tu ti asi nik neporadi a os z ničoho nič nepada a prečo ti nejdu aktualizacie tak rozmišlaj čo im treba aby ti to išlo, načo kradneš soft ked nevieš čo dalej

ado000000

Příspěvekod ado000000 » 20 říj 2009 23:33

Ale citim sak to nevizera zlozito len sa informujem ci cute napalit ako obicajne datove cd? Ci mi po tomto procese ZOSTANU DATA na Decku? a ci to niekto pustal z visty.Informacne kim to spustim.
Ak toto pojde recovery samozrejme nepotrebujem PQSERVICE mam.
Do XP som nezohnal kompletne a funkcne ovladace a mrzol nap.pri videu.
Od kial ovladace, utiliti e povering apd.?
Co treba aktualizaciam? hm sak porad ked sa viznas.Kebi mi acer dal recoveri alebo vistu ktoru som kupil k nb na dvd ako sa patri nemusim nic kadnut,namiesto toho acer skoval do mojho nb svoje subori ktore patria mne lebo vistu som kupil a schoval ich predo mnou.Teraz chce platit za co uz zaplatene ma.To ma neospravedlnuje,len som sa nchal trochu natiahnut, viem.
Vbiose mam
D2Drecovery aktivne
sata mod IDE
Tk ja skusim napalit cute ako data uvidime...

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 21 říj 2009 05:53

PQSERVICE je ten skryti oddiel v ktorom je vista z ovladačmi ktore sa ti spustilo ked si po zakupeni zapol notbuk a začala sa inštalacia os, keby si v buducnosti menil os tzrebarz XP alebo vista ultimate tak na tejto stranke maš aj ovladače, ked davaš do notbuku Win XP tak tam davaj zo SP3 alebo ho tam doinštaluj aby si nemal žiadne problemi, acer ta neoklaml ked ti predal notbuk z os a keby si si prečital priručku tak by si bol o kus mudrejši, tam kde si stiahol ultimate tak tam byva forum a tam si vypisuj čo ti chyba aby ti šli aktualizacie, to čo ti ponukal servis acer recoveryDVDvista za 50€ je os na tvoj notbuk keby sa ti skazil HDD lebo na os sa zaruka nevstahuje

Ovladače acer aspire 6530g: http://komku.blogspot.com/2008/11/acer- ... p-and.html

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 21 říj 2009 06:03

no, kdyby Acer ten oddíl "neschoval", už bys ho byl dávno smazal :lol: a neměl bys nic. Cute se nevypaluje v neru, ale v Cute, pustíš prográmek, vložíš CD do mechaniky a máčkneš první tlačítko v programu "create cd/dvd media nebo tak něco, program se vypálí.
Restartuješ, jdeš do biosu přes F2, nastavíš si v boot mDVD RW mechaniku jako první v seznamu pomocí tlačítka F6, uložíš pozici pomocí tlačítka F10 a Enter. Notebook by ti měl nabootovat z toho vloženého CD, vidět bude jen jedna tabulka, šipkami najedeš na PQ service, nastavíš u něj boot flag na "yes" pomocí tlačítka F5, všechno uložíš pomocí tlačítka F4, stlačíš kombinaci kláves "ctrl-alt- delete" bez uvozovek, prográmek by se měl vypnout a notebook restartovat. Po restartu by hned měla začít reinstalace, akorát behem restartu musíš rychle vyndyt to CD z mechaniky, aby nenabootovalo z něj. Při reinstalu vybereš možnost úplné instalace na tovární nastavení, ty data co máš na ostatních oddílech kromě C, ti zůstanou, zálohovat je nemusíš
...na to d2d recovery se vyprdni, znefunkčnil jsi ho instalací XP, a ten Sata mode si před reinstalem přepni na Ahci, jinak ti to asi nepůjde
a ještě co se týče těch chytrých řečí na adresu Acer, u výrobce každý předpokládá, že když dodá předinstalovaný systém Vista, který tě po instalaci po každém startu vyzývá k vytvoření DVD recovery, že si je každý taky vytvoří, dále pak předpokládá, že když napíše všude možně že notebook nemá podporu XP /o pirátských verzích ani nemluvím/, že nebude hned každý uživatel dělat pokusy/jak jsi sám napsal/ a to XP tam cpát i když tomu vůbec nerozumí. Proč by si pak nepožádal o finance, když lidi pořád na všechno serou? To by v servisu nedělali nic jiné :?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

ado000000

Příspěvekod ado000000 » 21 říj 2009 20:23

TAK SOM TO SPUSTIL VSETKO PREBEHLO OK.UZ SOM AJ RECOVERY VYTVORIL PRE ISTOTU MOC DAKUJEM ZA OCHOTU A GOGOVI EXTRA ZA TRPEZLIVOST S NAVODOM.POMOHLI STE ,VDAKA.

mira65
píše často
Příspěvky: 103
Registrován: 21 úno 2009 15:39

Příspěvekod mira65 » 21 říj 2009 20:52

čau, jsem tu po nějaký době, tohle téma jsem zakládal XP frčela super, potřebný ovladače pro XP najdeš na ACER/driver. Zkouším na něm /6530G/ W7 a maximální spokojenost už bych se k XP nevracel opět podpora na ACERu

Rorda
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 13 dub 2009 21:13

Příspěvekod Rorda » 14 pro 2009 21:36

To: Mira 65

Zdravím.Mám tento model Aceru a uvažuji o tom, že prejdu z Vist na xp kvůli framerate ve hrách. Chtěl jsem se zeptat, když jsi byl chvilku na xpéčkách fungovalo ti všechno jak má včetně grafické karty? Také si uváděl, že se ti znefunkčnila ta pomocná acer tlačítka nad klávesnicí (media touch panel nebo jak se to jmenuje), podařilo se ti je pak rozchodit nějak? Jde mi hlavně o zesilování a zeslabování zvuku, tlačítko wi-fi, a bluetooth. Díky moc za jakoukoliv odpověď, nejen od Miry 65.

Rorda
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 13 dub 2009 21:13

Příspěvekod Rorda » 18 pro 2009 15:56

Tak jsem se pustil do instalace xp. Vsechny ovladace nachystane, data zalohovana. V biosu jsem nastavil sata mode z ahci na ide. V boot priority jsem zmenil poradi tak, aby na prvnim miste byl cd rom a na druhem hdd, ulozil a restartovcal komp, cd mechanika se rozficela a pak...nic a nabihala opet Vista. Instalace primo z xp cd ve Vistach-nabehlo menu a polozka nainstalovat win xp byla šedá a neslo na ni kliknout. Cedecko je funkcni, bootoval jsem z nej kdyz jsem jeste mel xp na starem desktopu, zformatoval jsem pres instalaci disk a nainstaloval znova xp. Ted ale to vypada, ze budu naveky veku otrokem Visty. Vista je mocná a zlá a neni radno si s ni zahravat:(

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 18 pro 2009 20:38

Ted ale to vypada, ze budu naveky veku otrokem Visty. Vista je mocná a zlá a neni radno si s ni zahravat

Ja by som to nevidel tak černe, skus to naformatovat cez vistu na DVD alebo cez najakeho diskoveho managera potom skus opakovat inštalaciu XP, ziadna vista nieje všemocna ale skor by som povedal že ta vista v notbuku je niečim pobabrana pokial nieje chyba v stroji
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů