Dell XPS 13 vs Lenovo X1 v4 - notebook na práci do 40k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
PiteCZek
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 27 srp 2016 17:13

Dell XPS 13 vs Lenovo X1 v4 - notebook na práci do 40k

Příspěvekod PiteCZek » 27 srp 2016 17:20

Zdravím :)

Vybírám nový notebook na práci a školu do cca 40k.

Moje požadavky jsou - 1. špičková kvalita zpracování, 2. malé rozměry (13-14 palců), 3. dlouhá výdrž na baterii, 4. slušný displej (FHD, IPS, bez PWM)

Vylučovacím procesem jsem se dopracoval k Dellu XPS 13 a k Lenovu X1 v4

Po přečtení mnoha fór a recenzí se nemohu mezi těmito dvěma rozhodnout. Oba tyto notebooky mají dle uživatelů své neduhy - u Dellu se údajně objevuje pištění cívek, u Lenova byly občas hlášeny defekty v materiálu.

Který z těchto dvou byste mi doporučili? Je nějaký jiný notebook o kterém bych měl uvažovat?

Díky všem :)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 27 srp 2016 17:37

Asus ROG Strix G18

PiteCZek
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 27 srp 2016 17:13

Příspěvekod PiteCZek » 28 srp 2016 12:37

Díky :)

Nad Macbookem vůbec nepřemýšlím (preferuji windows)

Zenbook se mi nelíbí a slyšel jsem ne moc přívětivé věci o konstrukci.

Toshibu jsem již zavrhl, sice splňuje mnoho požadavků, ale z recenzí a zkušeností co jsem si prošel, byla ve všem v této kategorii spíše průměrná (a tolik se mi nelíbí - je to malichernost, ale s tím notebookem budu X let každý den a občas bych se na něj chtěl i dívat :D )


Osobně se přikláním k XPS z toho důvodu, že za stejnou cenu jako X1 carbon mi nabídne i7 6600U a 512GB SSD, oproti i5 6200U a 256GB SSD.

Uvědomuji si že rozdíl v procesorech je zanedbatelný a bude zapřičiňovat o něco vyšší teplotu, ale do budoucna každý kousek výkonu navíc je plus.

Na druhou stranu, u X1 bych měl rok záruky navíc, matný displej a nižší hmotnost.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 28 srp 2016 15:05

Já bych šel cestou XPS už jenom kvůli tomu úžasnému bezrámečkovému displayi.
Asus ROG Strix G18

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 29 srp 2016 09:53

XPS13 je super, ta velikost nemá konkurenci, je to kvalitně udělaný notebook. Vše se dočteš v milionu recenzí. Výdrž mojeho (i5 s FHD) je kolem 8-9 hodin kancelářské práce, když se neomezuju (kvantum spuštěných programů, desítky tabů ve FF, silnější podsvícení), není problém se dostat i přes 10 hodin při slabém podsvícení. Touch a i7 samozřejmě vydrží méně (cca o 20-30 %), taky počítej s tím, že se už nemusí uchladit tak často pasivně. Můj jede v podstatě trvale pasivně chlazený, ventilátor se mi roztočí akorát při hrách nebo někdy při jiné jednorázové vyšší zátěži. V podstatě o něm nevím.

Ohledně slabin:
Klávesnice má nižší zdvih, ale po pár měsících jsem si zvykl.
Coil whine přítomný mám, ale řada lidí to vůbec neslyší, řada recenzí se o tom vůbec nezmiňuje, protože si toho nevšimnou ani recenzenti pokud nedají ucho ke klávesnici. Já mám citlivý sluch a pracuju v úplném tichu, takže si toho někdy všimnu i při pracovní vzdálenosti. Není to žádné pištění, spíše takový šramot, něco jako z HDD když se zapisuje, ale asi 20x tišší. Žádné vysokofrekvenční pištění. Je to opravdu téměř nerozpoznatelné. Podle mě to má většina notebooků, akorát a) spoustě z nich jede ventilátor, který všechno přehluší nebo b) ten ruch ani nepostřehnou.
Adaptive brightness mě netrápí, často se to probírá, ale ani si toho nevšímám. U Touch verze jde vypnout, u FHD ne.
U Touch verze si dej pozor na odlesky, je to více reflektivní než bývaly kdysi lesklé verze nedotykových displejů. U těch stačilo napálit podsvícení a odlesky byly aspoň v interiéru pryč. U těch moderních dotykáčů se to odráží i v interiéru (v podstatě u všech). Displej je samozřejmě zase o něco lepší - barvy, kontrast apod.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 29 srp 2016 19:09

PiteCZek: skus pozriet este Fujitsu S936
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů