Lenovo N200 - kvalita displeje 1280x800

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
ondrejs
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2007 14:20

Lenovo N200 - kvalita displeje 1280x800

Příspěvekod ondrejs » 24 říj 2007 00:06

Zdravíčko,

přemýšlím o koupi notebooku Lenovo N200 s displejem 1280x800 a jediné v čem si nejsem jistý je právě kvalita displeje.

Viděl jsem v jednom obchodě předchůdce N100 a jeho displej mě moc nenadchl.

Chtěl bych se tedy majitelů N200 zeptat, jak jsou spokojeni s displejem, hlavně co se týče pozorovacích úhlů a kontrastu.

tzn. jestli Vám nepřijde, že by vrchní polovina displeje byla tmavší než spodní. A jestli takové ty šedivé windowsovské nabídky a okna nejsou jakoby "vybledlé" tj. jako že máte pocit, že nemůžete nastavit displej do optimální polohy nebo že pohnete lehce hlavou a obraz rychle ztrácí kontrast.

Díky moc za odpověď.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 24 říj 2007 00:48

Panely pre N100 a N200 su rovnake, dodavaju ich Chi-Mei Optoelectronics, AU Optronics a Samsung. Takze je velka sanca, ze dostanes taky displej aky si videl na N100 - (co je koniec koncov vlastnost takychto panelov - slabe pozorovacie uhly, prehnany jas a pod.)

C

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 25 říj 2007 01:20

No ja N100 mam, se Samsung displejem... a v ramci moznosti to zas tak hrozny neni. Podsvicenej je vcelku rovnomerne a barvy ma v pohode, zadny mrtvy body... ale ty pozorovaci uhly jsou bidny, ale to je holt uz vlastnost, jak zminil CeCo.

ondrejs
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2007 14:20

Příspěvekod ondrejs » 25 říj 2007 11:46

Ahoj, a jak jsi poznal, že máš displej od Samsungu?

jinak díky za odezvu..

Rozmýšlím se mezi Lenovo N200

http://lenovo.mironet.cz/lenovo-n200-to ... s+dp79020/

a pak Acerem TravelMate 4320

http://acer.mironet.cz/acer-tm4320101g1 ... t+dp77348/

Pořád se nemůžu rozhodnout. Dělám grafika (webdesign) a příležitostně k tomu budu používat notebook. Sháním něco do 18000 s DPH. U Lenova se mi líbí solidní konstrukce a pohodlná klávesnice, procesor Core Duo, ale mám obavu z těch pozorovacích úhlů a na klávesnici se mi nelíbí přehozená tlačítka Ctrl a Fn, taky tlačítko DEL není v pravého horním rohu, kde bych ho čekal (je až třetí zprava). RAMku bych si dokoupil, to mi potíž nedělá, protože je poměrně levná. Pro Acer zase mluví lepší výbava (až na procesor a chipset), větší mobilita, klávesy Del a Ctrl jsou na svých místech a myslim, že i monitor by měl být o něco kvalitnější. Konstrukce u nových Acerů vypadá na dobré úrovni - nic nevrže a část dílů je z nějaké kovové slitiny. Touchpad i s tlačítky mi přijde lepší na Aceru - více klouže a tlačítka jsou větší. Jako nevýhodu bych viděl snad jen značku Acer, která ve mě budí trochu nedůvěru a taky prohnutá klávesnice s drobnějším písmem. Asi to bude docela nezvyk oproti rovné klávesnici a nejsem si jistý, že mi to nebude vadit.

No asi si to budu muset rozlousknout sám :)

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 25 říj 2007 12:47

Stacilo si pustit diagnosticky program Everest... tam se da zjisit uplne vse o PC.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů