Samovolné vypnutí notebooku během hraní

Notebooky jsou stále výkonnější a tak na nich lze hrát i náročné hry. O své zkušenosti se můžete podělit zde.
Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 03 dub 2010 21:06

V tomto pripade si myslim, ze dodrzeni lhuty 4dnu neni problem, neni totiz potreba shanet nove soucastky nebo provadet nejakou diagnostiku... naopak, myslim si, ze presne za 4dny mu to vrati. Vyfoukat notebook a (mozna nanest novou pastu) je banalita, ktera by u jinych znacek a servisu klidne mohla byt na pockani, Minoret to ale na jedniku s hvezdickou zvladne presne za slibovane 4dny. To az ti odejde zakladni deska nebo neco podobneho, tak to teprve uslysis vymluvy, ze za 4dny to nestihaji... protoze tu momentalne nemaj nahradni dily.

edit: zadny zakon tim samozrejme neporusuji, zakon jim totiz udava 30denni lhutu ;)

rebornCSP

Příspěvekod rebornCSP » 03 dub 2010 21:14

Solitary píše:edit: zadny zakon tim samozrejme neporusuji, zakon jim totiz udava 30denni lhutu ;)



Pokud uvadi 4 dny za zamerem, ze je to tahak k prodeji a nasladnemu obohaceni a clovek to povazuje za jednu z vyhod proc u nich provest nakup, tak tim padem zakon porusuji.

Az budu mit vic casu, najdu presne zneni :)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10672
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 03 dub 2010 21:16

Každopádně vím,že někdy to stihnou,ale většinou nikoliv.Ale jak psal Solitary do soudního sporu bych v tomto případě nešel.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 03 dub 2010 21:23

rebornCSP: Neboj se, oni to maji moc dobre vyresene, aby byli v tomto pripade z obliga... pokud to neni nekde na smlouve nebo tak, jsou to jen sliby, ktere samozrejme nic neznamenaji.

Nebo taky oblibene:
Slibuju, ze ti dam stotisic korun ceskych v hotovosti... az ti bude 150let.

rebornCSP

Příspěvekod rebornCSP » 03 dub 2010 22:39

Nevim jak to tam je formulovane atd., ale chtel sem tim rict, ze si zas nemuzou uplne vymyslet jak chteji...

SentinelCZ
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 16 říj 2008 16:17
Bydliště: Galaxy far far away

Příspěvekod SentinelCZ » 04 dub 2010 01:08

Solitary píše: Nebo taky oblibene:
Slibuju, ze ti dam stotisic korun ceskych v hotovosti... az ti bude 150let.
:D :D Jojo, takovéto "tajné dodatky" mají velké firmy moc rády.

Co se týká té 4-denní záruky, tak kamarádovi co má úplně stejný nb tu reklamaci vyřídili velmi rychle, myslím že říkal že do týdne měl notebook doma. Na druhou stranu jsem někde četl, že když se ptali servisního technika Aceru, co ví o přednostním servisu Mironetu, tak jen pobaveně kroutil hlavou.

Roman2277 píše:Nedodrží.Je to jen reklamní trik.Napiš jak to dopadlo.
Neboj, napíšu. Ještě zkusím profouknout otvory, jak tady někdo psal, ale vevnitř se hrabat nebudu když ještě není po záruce.

SentinelCZ
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 16 říj 2008 16:17
Bydliště: Galaxy far far away

Příspěvekod SentinelCZ » 05 dub 2010 02:38

Tak možná na žádnou reklamaci ani nedojde, prosál jsem všechny průduchy vysavačem a ejhle, najednou šly teploty dolů i o víc jak 20°C :D Při prvním měření byla max teplota GPU 93°C, teď dokonce jen 83°C, i když to bylo možná kvůli otevřenému oknu :)

Netušil jsem, že to bude tak jednoduché 8) Ale radši budu ještě nějakou dobu měřit, jestli to nebyla jen náhoda. Ještě mě zajímá, jaká je nejvyšší doporučená provozní teplota CPU a GPU v notebooku? 80-90°C, nebo radši míň?

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 05 dub 2010 09:03

ještě bych to něčím profoukl :wink: teploty jsou ještě dost vysoký, ideál bude pod 80°C na grafice a pod 75°C na cpu (míň to asi nepude)
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10672
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 05 dub 2010 09:50

SentinelCZ píše:Tak možná na žádnou reklamaci ani nedojde, prosál jsem všechny průduchy vysavačem a ejhle, najednou šly teploty dolů i o víc jak 20°C :D Při prvním měření byla max teplota GPU 93°C, teď dokonce jen 83°C, i když to bylo možná kvůli otevřenému oknu :)

Netušil jsem, že to bude tak jednoduché 8) Ale radši budu ještě nějakou dobu měřit, jestli to nebyla jen náhoda. Ještě mě zajímá, jaká je nejvyšší doporučená provozní teplota CPU a GPU v notebooku? 80-90°C, nebo radši míň?
Při nejvyšší zátěži by to nemělo překročit tak85- 88 stupňů.Přes 90 už je hodně.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „Notebooky a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů