GX720X-26CZ - na Windows XP zapomeňte?

notebooky MSI a vše kolem nich
baculatej
občas něco napíše
Příspěvky: 46
Registrován: 06 led 2007 22:49

GX720X-26CZ - na Windows XP zapomeňte?

Příspěvekod baculatej » 03 říj 2008 23:39

Ahoj, dokázal by někdo poradit?
Při pokusu o nainstalování originálních windows XP skočí ještě před nabídkou na dělení disků modrá obrazovka s vševysvětlujícím nápisem "Byly zjištěny potíže a systém windows byl ukončen, ...". Zkoušel jsem to ze dvou různých CD, které jinak fungují.

Výrobce nedodává ovladače pro XP a dokonce ani jakýkoli manuál. Na přiloženém CD jsou pouze jakési ovladače pro Vistu a obrázkový popis notebooku.
Na stránkách jsou rovněž ke stažení ovladače pouze pro Vista.
Mám to chápat tak, že si lze na tento notebook nainstalovat jinak pouze linux a originál windows XP si mohu strčit do nosu?
MSI GX720X-026CZ
a
HEL80 - T7600 go 7600 - Momentus 160GB

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 04 říj 2008 21:02

xp neznaji SATA, musis to do instalacky dotlacit pomoci nLite, nebo nainstalovat s vyplym sata v biosu. ted kdyz vis cim to je, poohlidni se tady po foru, je to tu hodnekrat.

ovladace - googluj, zdlouhava, ale jedina moznost, vetsina vyrobcu ovladace xp uz nedava, s vyjimkou business kousku.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

baculatej
občas něco napíše
Příspěvky: 46
Registrován: 06 led 2007 22:49

Příspěvekod baculatej » 05 říj 2008 14:07

Ano, to je ono. Nainstaloval jsem XP bez podpory AHCI, dá se v biosu přepnout.
Hledal jsem u MSI, u Toshiby, u Intelu, na fórech i vyhledávačích. Našel jsem několik ovladačů nebo návodů, ale žádný z nich XP s SP3 nepřijala.

Používám převážně Kubuntu (které mimochodem funguje pod oběma režimy bez problémů) a XP hold s AHCI disabled.
Pokud byste někdo náhodou na ten ovladač narazil, dejte sem prosím link.

Jinak je notebook opravdu fajn.
MSI GX720X-026CZ

a

HEL80 - T7600 go 7600 - Momentus 160GB

neto
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 02 dub 2008 10:53

Příspěvekod neto » 06 říj 2008 20:15

Ahoj, premyslim presne o 720, ze bych ji zakoupil, budu vdecny kdyz pripises jakoukoliv zkusenost, predem diky. Mam zalusk s notyskem zakoupit jiny 7200ot hdd a tak me taky zajima, jaky 5400ot tam je. diQ

xheretic
píše často
Příspěvky: 403
Registrován: 19 zář 2007 17:44

Příspěvekod xheretic » 07 říj 2008 06:28

Dají se tedy na tento notebook GX720 sehnat ovladače na všechny komponenty pro Win XP? (o sata mi nejde)

baculatej
občas něco napíše
Příspěvky: 46
Registrován: 06 led 2007 22:49

Příspěvekod baculatej » 07 říj 2008 21:45

Pokud vím, tak pod XP nefunguje jen SATA a tlačítko ECO, ale doufám, že zprovozním i ty. DVD pálí, wifi a bluetooth jede, FN tlačítka také, včetně uspávání. Zajímalo by tě něco konkrétního?

MSI mne dost naštval balením, ve kterém nebyl ani manuál (jen na CD obrázkový popis) ani ovladače pro XP ani SW. Na druhou stranu si kupuju notebook a ne krabici s papíry.
Určitě jsem takto raději, protože nemusím platit za windows, které mám zdarma z práce. Navíc primárně budu používat Linux.

Displej je poměrně kvalitní, šasi pevné - za ty peníze skvělé. Kovový povrch je příjemný na dotek.
Netvrdím, že větráček není vůbec slyšet, ale na externí grafiku je tichý. Na tak výkonou až překvapivě. V noci dělají větší hluk klávesy, než větráček;) Při kancelářské práci a internetu se hlasitě vůbec nespustí, při nějaké hře trochu ano, ale musím na to myslet, abych si toho všiml a to jsem na hluk hodně citlivý.
Jediné, co mi vadí, je malý pravý Shift, ale věřím, že si zvyknu. Numerická klávesnice je bezva, ale Home a End se musí mačkat s Fn.

I kdybys mi nabídl doplatit pět tisíc, abych si znovu vybral nějaký notebook, vyberu si znovu tenhle.;-)
MSI GX720X-026CZ

a

HEL80 - T7600 go 7600 - Momentus 160GB

xheretic
píše často
Příspěvky: 403
Registrován: 19 zář 2007 17:44

Příspěvekod xheretic » 12 říj 2008 17:30

Dekuji za odpoved. Ja uz rok mam GX700 s Win XP a kdybych si poridil tento novej notas, urcite by se mi nechtelo prechazet na Visty.
Podle tveho popisu klávesnice maji uplne stejne, takze i stene neduhy, ale zvykl jsem si.

jessy
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 02 lis 2008 17:25

Příspěvekod jessy » 05 lis 2008 02:19

Jak je to s tou s tou satou, když to pri inštal. vypneš, pak to už nejde zapnout? Mam v tom teraz trochu chaos, a kamoš chce tiež vyhodiť vistu. Aká je tá 2. možnosť instal xp?

jessy
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 02 lis 2008 17:25

Příspěvekod jessy » 05 lis 2008 02:26

[quote="baculatej"]Pokud vím, tak pod XP nefunguje jen SATA a tlačítko ECO, ale doufám, že zprovozním i ty. DVD pálí, wifi a bluetooth jede, FN tlačítka také, včetně uspávání. Zajímalo by tě něco konkrétního?

Podarilo sa Ti nejak doriešiť to sata v XP?
Inak manúály a drivre sú na str.msi

GX620
http://global.msi.eu/index.php?func=dow ... od_no=1529

630
http://global.msi.eu/index.php?func=dow ... od_no=1513

__BrkO__
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 14 zář 2008 13:07

Příspěvekod __BrkO__ » 08 lis 2008 15:00

Nam problém. Nainstaloval jsem do notebooku visty ale po instalacích sp1 nebo ovladačů se tam vždycky stala ňaká chba. Tak jsem celý disk naformátoval a dal tam XPéčka ale teť se mí tam nezobrazuje jak moc je nabitá baterka, nefunguje eco tlačítko a nejde nainstalovat audio ovladače. Nevíte někdo co s tím?
EDIT: Tak problém s baterkou je už vyřešen eco tlačítko taky ale ale zvuk pořád nejede. Když chci spostin písničk, tak se napíše Bad directsound driver. Please install proper drivers or select another device in configuration. Error code: 88780078

bby

Příspěvekod bby » 08 lis 2008 21:43

__BrkO__ píše:Nam problém. Nainstaloval jsem do notebooku visty ale po instalacích sp1 nebo ovladačů se tam vždycky stala ňaká chba. Tak jsem celý disk naformátoval a dal tam XPéčka ale teť se mí tam nezobrazuje jak moc je nabitá baterka, nefunguje eco tlačítko a nejde nainstalovat audio ovladače. Nevíte někdo co s tím?
EDIT: Tak problém s baterkou je už vyřešen eco tlačítko taky ale ale zvuk pořád nejede. Když chci spostin písničk, tak se napíše Bad directsound driver. Please install proper drivers or select another device in configuration. Error code: 88780078


Zdravim. Zaujimalo by ma, ako sa ti podarilo spojazdnit to ECO pod XP. Ja som nainstaloval SCM a aj nejake ovladace na chipset co odporucali na nejakom MSI fore, no nepomohlo. Ked stlacim ECO, vyhodi mi chybu MGSysCtrl This function don't support XP on this model. Neviem co s tym:(

Zvuk som rozbehal v pohode. Stiahol som ovladace z oficialnej stranky a vsetko islo, az na Audio device on high definition audio bus. Ale zvuk normalne hra.

__BrkO__
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 14 zář 2008 13:07

Příspěvekod __BrkO__ » 09 lis 2008 00:02

K tomu eco tlačítku stáhl jsem si tenti ovladač: http://global.msi.eu/index.php?func=dow ... od_no=1521

Vypínal jsi před instalací win XP to AHCI?
A ty aoudio ovladače stáhnuls odsud? http://global.msi.eu/index.php?func=dow ... od_no=1521

bby

Příspěvekod bby » 09 lis 2008 10:43

Ja mam GX620, no nemyslim, ze je medzi gx720 a gx620 nejaky zasadny rozdiel okrem velkosti monitoru. Mozes skusit nainstalovat audio drivery pre gx620.

Ano AHCI som vypinal.

Skusil som to SCM co si instaloval aj ty, no nepomohlo. Ziadna zmena. Vsetko funguje okrem Eco tlacitka. A stale dostavam tu istu hlasku MGSysCtrl This function don't support XP on this model.

__BrkO__
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 14 zář 2008 13:07

Příspěvekod __BrkO__ » 10 lis 2008 12:55

Jak mám spustit web kameru? Portřebuju na to program nebo ovladače? Když zmáčknu to tlačítko, ukáže se tam ikona, ale nic se nestane.

Peto503

Příspěvekod Peto503 » 16 lis 2008 09:07

No tak ja som tento notebook mal doma a tiez som tam daval xp a mal som preblem iba s grafickym ovladacom a este s lankou to bol jediny problem.

Lan driver [odkaz]


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů