HP ProBook 4520s

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
novass
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 26 kvě 2010 13:46

HP ProBook 4520s

Příspěvekod novass » 26 kvě 2010 13:55

Zdravím, plánuju v brzké době koupit notebook a nejvíc se mi asi líbí HP Probook 4520s. Potřeboval bych ho hlavně na práci (jenom Word apod. - prostě do školy), internet, filmy a pouze občasné hraní her. Proto se vás tady chci zeptat jestli jsem si vybral dobře? Popřípadě jestli by se nenašel někdo schopný říct mi jestli není lepší teď nový 4525s? Jsem otevřený i dalším návrhům notebooků s podobnými parametry a v obdobné cenové relaci.
Předem děkuju za odpověď :)

pro úplnost ještě linky na oba notebooky:
4525s: http://direct.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=WK396EA
4520s: http://direct.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=WK359EA

zzajicek
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 09 čer 2010 17:41

HP ProBook 4520s

Příspěvekod zzajicek » 26 čer 2010 17:17

Jako vždy to bude stejně nakonec na tobě. Já jsem toto dilema řešil asi před měsícem. Nakonec jsem si koupil 4520s a jsem naprosto spokojen. Je to sice plast, ale vše přesně sedí tam kde má. Displej není žádný zázrak, ale nevybočuje nijak z průměru ostatních. Velký a hlavně rychlý HDD. Rychlé paměti. Velmi slušný procesor. Výborná klávesnice. Pro mě velice líbivý design. Překvapil mě touchpad, je prostě použitelný a větší, než je běžné, protože má skrytá tlačítka a i v jejich místě funguje dotyková plocha. Pro mě byla taky jedna z podmínek přípojka eSata. Mám externí HDD 2,5" s eSata připojením a to je teda fofr. S notebookem jsem velmi spokojený. Je přesně takový, jak jsem si představoval a dělá to co po něm chci. Grafika na nějaké velké hraní nových her asi nebude, ale já si krátím chvíli jednoduššími, spíš logickými hrami a to je bez problémů. Ač se mi použité materiály líbí, je na víku a opěrce dlaní vidět každý dotek. Reproduktorky hrají docela hlasitě, není to žádné HiFi, ale na filmy dobrý. Jsou lepší než konkurence. Baterie při práci se stabilně zapnutou Wifi s přehledem 3 - 3,5 hodiny na standardní 6ti článkovou baterii. Tak a můžeš přemýšlet. :D

99lukas99
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2010 22:09

Re: HP ProBook 4520s

Příspěvekod 99lukas99 » 26 čer 2010 23:25

zzajicek:

Zdravim, mužes prosím napsat pár vět na tyhle body ? Nikde na netu jsme totiž nenašel žádnou recenzi, tak jestli by jsi něco málo jako uživatel tohoto NTB nenapsal.


1) Jak je na tom NTB s teplotama.
2) Zkoušel jsi hrát něco trošku náročnějšího, nějakou gamesu z roku 07/08 třeba ?
3) Hlasitost chlazení apod.
4) Nějaký největší negativum tohoto NTB.

Dál by mě zajímalo jakou máš přesně konfiguraci. Já mám totiž zájem o tuto http://www.alza.cz/hp-probook-4520s-d160257.htm s i3 330M, 500gb, 4gb. Bohužel je bez OS a stejná konfigurace prostě s OS není. Tak jestli máš tuto, se chci zeptat jak si to vyřešil s OS, jestli jsi měl nějakej problém při instalaci s ovladačema apod.

Díky moc.

zzajicek
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 09 čer 2010 17:41

HP ProBook 4520s (WD849EA#ARL)

Příspěvekod zzajicek » 27 čer 2010 09:33

Zatím tedy jen osobní postřehy zpaměti. Jsem nyní v práci a nemám noťas sebou. Později mohu dodat přesnější informace.
K teplotě nemám výhrad. Můžu to nějakým programem později zjistit přesněji. Mě se zdá vše v naprostém pořádku. Pod rukama je vše studené. Tak že při psaní o žádném zahřívání nic nevíš. Ze spodu samozřejmě k zahřívání dochází, ale nic dramatického. Sice bych ho nemusel mít na klíně celý den, ale i tak se mi zdá, že to není špatný. S tím souvisí chlazení, které je podle mě velmi tiché. Ventilátorek nejede stabilně, zapíná dle potřeby a i když jsem měl večer nb v posteli a kolem byl klid, rozhodně mě to nerušilo ani při sledování filmu. S tímto jsem naprosto spokojený. Musím ale upozornit, že jsem byl doteď zvyklý pouze na stolní PC a nb je tento můj první stálý, dříve jsem se s nb setkával pouze na chvíli, protože se pár známým starám o programové vybavení a chod jejich PCček a NB.
Gamesku nechám vyzkoušet syna a napíšu. Jaká je představa? Stačí třeba NFSpeedy?
Konfiguraci mám přesně tu co píšeš. NB má předinstalovaný Linux, ale ten jsem vyhodil a jedu na W7. Podpora HP ohledně ovladačů na W7 (ale i ostatních, XP,Vista) je úplná. Na jejich stránkách je ke stažení vše a i některé prográmky navíc. Stáhl jsem si komplet co bylo potřeba. V tomto směru žádný problém.
Negativum budu já hledat těžko. Hry nehraju a na vše ostatní mi tento nb bohatě stačí. Jediná výtka, ale spíš obecná ke všem nb v této cenové kategorii je displej. Má sice led podsvícení (úspora baterky) a HD rozlišení, ale je to stále málo. Ovšem kvalitní obrazovku na nb, to bysme museli sakra připlatit. Tak že z mého pohledu nic co by stálo za řeč.

Ještě dodatek. NB má takovou vychytávku. Pokud se chceš v rychlosti jen mrknout na net, stačí spustit HP prohlížeč bez startu operačního systému. Spouštění je pak velmi rychlé a vypínaní okamžité. To samé jde i s poštou, ale zatím jsem nenašel program, který se musí do nb dohrát. Prohlížeč na net je ke stažení normálně s ovladačema.
NB jsem zakoupil zde (http://www.anacomp.cz/default.asp?cls=s ... tiid=43494) a to o litr dráž, než ho mají dnes a to to není ani měsíc. :( 8) :D

99lukas99
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2010 22:09

Příspěvekod 99lukas99 » 27 čer 2010 13:48

Díky super odpověď. K těm hrám, jojo klidně tohle stačí prostě něco tak z toho ruku 07/08 myslím si že by tyhle hry mohly jít celkem slušně pokud to teda nebude až moc náročná hra. Noťas stejně nebude sloužit pro hraní, ale zajímalo by mě co si tam to budu moc občas zahrát.

K tomu dispelji, no to máš asi pravdu, ale naděláš. Tohle by byl taky můj 1 notebook takže když jsem se byl na nějaký dívat tak mi to zas tak hrůza děs nepřišlo, ale častějším používáním bych možná názor změnil :D Jinak co mi tak trošku vadí je, že všichni (až na vyjímky) dělají ten dispelj lesklý no, s tim se nedá se ale nic dělat.

Takže jsi to měl s Linuxem. Měl jsi s tím nějaký rpoblém to přeinstalovat ? Já jen že jsme někde četl že s tím někdo měl problém :D Tak zda není lepší koupit uplně bez OS. K těm ovladačům, to jsi k ntb nedostal žádný cd s ovladači ? Takže vše odtud http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... taskId=135 ?

Nj, tak to je škoda litr se vždycky hodí :) Já právě uvažoval na nějakým Acer TimelineX, ale když jsem viděl toto (a je fakt že ještě nedávno stál víc), tak jsem si říkal že za ty peníze je to hodně slušnej noťas. Splňuje vše co jsem původně chtěl, tzn eSATA (u aceu bych musel kupovat redukci do USB tzn + další cca 500kč navíc), rychlej min. 500gb disk, num. klavesnice. U Aceru se mi líbilo, že je fakt malej, dlouhá výdrž, a slušnej výkon GK, ale zas cca o 5000 kč víc :(

Hele teď mě tak napadá, když má tento noťas procesor i3 má i tu jejich intel HD grafiku ? že se to dá přepínat ? Asi ne co, když to nepíšou :D Ale tak pak mi je divný, že na tý stránce kde se stahujou ovladače je i ovladač pro video Intel :D Tak nevím no :D

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 27 čer 2010 13:54

jj, všechny dvoujádrové mobilní iX mají v sobě grafiku.
Ale neznamená to, že ji půjde využívat, ne vždy (resp. málokdy) výrobci skutečně propojí tu grafiku s grafickým výstupem.

u HP toto mylsím nejde.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

zzajicek
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 09 čer 2010 17:41

Příspěvekod zzajicek » 27 čer 2010 14:47

Při prvním spuštění jsem nechal doinstalovat Linux, abych si ho prohlédl. Vypadalo to dobře a chodilo to, ale všechny mé oblíbené používané programy nejsou kompatibilní s Linuxem, tak musel pryč. S Widlema jsem neměl žádný problém, vše proběhlo v pohodě.
Ano ovladače jsem stáhl z odkazu který uvádíš, protože jsem žádné CD s ovladačema nedostal. Ono nebylo potřeba pro původní linuxovou konfiguraci.
S tou grafárnou nevím. Ovladače na jejich stránkách jsou, ale když je spustíš, dostaneš hlášku o nevhodnosti ovladače k danému hardwaru. Tak z toho asi nic nebude.
Displej není tragickej. Jen se to nedá srovnat s monitorem. Leslý povrch displeje je pro oči asi líbivější. Obraz je jasnější a barevnější, ovšem odráží se v něm vše okolo, tak že když jsi venku je to dost otravný. Ale zvykneš. :D

99lukas99
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2010 22:09

Příspěvekod 99lukas99 » 27 čer 2010 15:30

Ok, tak to fajne. Jinak jsem si vsiml ze jedna konfigurace je jen s Intel HD grafikou, takze asik proto tam je ten ovladac (jsem si pred tim nevsiml, jsme myslel ze vsechny 4520s jsou s tou ATI) ;)

Skoda ale no :D kdyby to bylo teda propojeny tak by to byl jeste vetsi luxus na baterku :)

99lukas99
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2010 22:09

Příspěvekod 99lukas99 » 28 čer 2010 07:24

Zde jsem narazil na slovenskou recenzi http://wap.pc.sk/modules.php?name=artic ... 1273518554

mickielli15
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 23 led 2008 16:41

Příspěvekod mickielli15 » 09 pro 2010 15:42

čaute, koupil jsem 4520s včera, konfigurace Intel i3 370M 2.4GHz, ATI HD5470, 320HD 7200ot., 3GB RAM za 12900kč - předváděcí kus. Jsem prozatím moc spokojenej, mojí dřívější Toshibu a200 1si jsem prolil lákem z kyselých okurek :-))))) a šla do kopru.
Dlouho jsem vybíral a jsem rád za tenhle Probook. Nehřeje, baterka vypadá že bude opravdu slušně držet (zatím ho mám den), je tichej a mě se tenhle funkcionalistickej design prostě líbí. Na klávesnici se píše opravdu dobře, mimo jiné je odolná proti polití tekutinou :-))))
Napíšu víc, až budu mít trochu víc zkušeností s tímto fešákem. Mějte se.
HP Probook 4520s, i3 370M 2.4GHz, HD 320GB 7200ot., ATI HD5470 512MB, 3GB RAM 1033MHz, fešák :-)

mickielli15
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 23 led 2008 16:41

Příspěvekod mickielli15 » 16 pro 2010 14:37

jenom doplním, někde se tu psalo, že je to plastové, ale pozor - konstrukce je kovová. Nejenže je tomu tak na omak, ale mám to i na štítku na notebooku: "kovová konstrukce - klávesnice odolná proti polití - HP QuickLook - HP QuickWeb". :-)
Jinak se za těch pár dní nic nezměnilo, jsem s ním opravdu spokojenej. Myslím, že je to super volba, jakou konfiguraci si člověk zvolí, je už na něm... obecně má většina těchto 4520s disky 7200ot., ale je to třeba zkontrolovat, zvlášť ve verzích 640GB verzích jsou i 5400ot. varianty...
HP Probook 4520s, i3 370M 2.4GHz, HD 320GB 7200ot., ATI HD5470 512MB, 3GB RAM 1033MHz, fešák :-)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 16 pro 2010 17:10

větší než 500GB jsou všchno 5400rpm, tajkže ne hrozí, ale určitě tam nižší točky budou (zatím)
btw. 640/5400rpm je jen o 10% pomalejší, jako 500/7200rpm. Používá totiž větší plotny, s větší hustotou zápisu (320GB / plotna), což ty točky dohání.

640GB při 7200rpm má snad jediný disk na trhu - Seagate momentus XT, který je ale hybridní disk, ptž. má i 4GB flash část. Pochybuji, že by yl v lowendovém notebooku (nebo vůbec v nějakém věžně prodávaném)
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

4llis
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 29 říj 2010 21:19

Příspěvekod 4llis » 18 pro 2010 19:10

To mickielli15

Dobrý den, prosím o informaci, jak jste s tímto NTB spokojen, chci si ho také objednat, ale prodejce v Mironetu
mi koupi rozmlouval s tím, že HP kolem 15000 nejsou kvalitní a hodně se reklamují kvůli poruchám komponent, HP prý neumí udělat levné NTB. Nejvíc reklamací podle něj: MSI, Toshiba (?) a HP.
Doporučoval Acer nebo Asus. Díky za jakýkoliv názor či zkušenost s tímto NTB.

wlado
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 11 pro 2010 11:44

Příspěvekod wlado » 19 pro 2010 11:43

Zdravím, pořídil jsem si 4520s - nejnovější kousek s i3-380, Ati 6370 (stejný chip jako 5470 ale malinko novější) s 1GB, 640GB disk 5400 (samsung) při této kapacitě nevidím moc velký rozdil v rychlosti napřiklad u 320GB 7200. Klady konstrukce o hodně lepší než Acer, Asus - skvělá klávesnice - píšu všemi deseti a na aceru se píše fakt na H...... navíc má ochranu proti polití. Můžu srovnat ještě s toshibou L300 a lenovem SL510 co mam doma (ty mají navíc prohlubně v klávesách - asi lepší). Výhodou je i že má dobře udělaný průduchy, ze spoda žádný vzduch netahá, notas se tedy na posteli nezahřívá. Má 3 usb + eSatu kam se dá taky zasunout usb - tohle nikde nepíšou že má 4 usb, dále express card to na acerech moc není. Mám kovovou verzi (rozuměj - kov je na víku shora a na místě pro opíraní rukou a nad klávesnicí, zbytek plast nezanechává otisky!!!) s OS Sled - tady je kámen úrazu pro mě, mám rád linux, ale SLED (SUSE 11 enterprise) mě nevyhovuje - sice jde pod ním vše co se týče hardwaru, ale jiné distra si moc neškrtají kvůli příliš nové grafice - na kterou se nedají stahnout ovladače ani z ofic. amd webu pro windows - musí se použít přímo od hp. Takže zatím využívam jen win a linux snad časem pofrčí také. Touchpad je malinko na prd v tom, že tlačítka jsou součástí povrchu tochpadu - v linuxu se to dá vyřešit tzv. dead zone u vidlí nevim, stejně používam myš. Vyzdvihnul bych vzhled, matnou obrazovku, docela slušné repráčky, skvělý výstup na bedny - hraje to lépe než SB live! subj. dojem, pevnost šasí, zde se acer, toshiba a asus fakt nechytá. Pro někoho může být záporem, že na obrazovce jsou vidět žluté pruhy - je to technologii obrazu, ale je to vidět jen pod určitými úhly (ze spoda), na některých recenzích to zmiňují. Velký klad je tichost notebooku - větrák se roztočí do toček jen při zapnutí hry. O baterce toho moc neřeknu, výrobce uvádí 5 hodin, ale realita je cca přes 3 hodiny, při průměrném vytížení. Jinak jsem s ním naprosto spokojen - výkonem mi stačí na vše, a her hraju málo - spíše jen multiplayer a to co potřebuji mi tam běhá (americas army 3 - engine unreal 3 střední detaily bez škubání) zatím to mam moc krátce abych poreferoval o hrách. Cena na alze byla 14.6 tis. + bag. Za tu cenu se nedá sehnat nic lepšího.

Snad je to trochu srozumitelné a někomu to snad pomůže. Beru to jako vděk za mé dotazy ohledně jiných modelů.

4llis
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 29 říj 2010 21:19

Příspěvekod 4llis » 19 pro 2010 13:15

Wlado díky moc,
asi do něj půjdu navzdory tvrzení onoho pána z Mironetu :roll:
Pročetla jsem všechny možné recenze a názory a negativního jsem moc nenašla. Stejně záleží na šťastné ruce...


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů