Acer aspire one zg5 - nezapne sa

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
mdfkjones
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 19 pro 2011 10:26

Acer aspire one zg5 - nezapne sa

Příspěvekod mdfkjones » 25 úno 2012 09:37

Zdravim, mam taky problem, mam acer aspire one zg5, ktory pri pokuse zapnut rozsvieti kontrolku ze je zapnuty, ventilator sa mu toci ale nic nenabieha. Co tomu moze byt? prip, ako by sa to dalo spravit? skusal som to riesit takto:

pripojenie na externy monitor - neuspesne, takze kabelaz k LCD a LCD budu asi ok
vybratie, opatovne vlozenie, nahradenie bios baterky - neuspesne
zapinat ho bez bios baterky - zas to robi to iste
vymena RAMky - to iste
spustenie bez ramky - to iste
reflow CPU, GPU - stale to iste

diagnosticku kartu na pcie nemam, neviete mi povedat co je s tym? pocul som uz o viacerych pripadoch presne tejto chyby, ale nedopocul som sa ako sa riesi, dakujem.

dzulio
píše často
Příspěvky: 352
Registrován: 26 čer 2008 08:02
Bydliště: Poprad

Příspěvekod dzulio » 25 úno 2012 13:33

vymenou dosky
a ja osobne by som nezapinal notebook bez cmos baterky

mdfkjones
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 19 pro 2011 10:26

Příspěvekod mdfkjones » 25 úno 2012 13:36

preco by si ho nezapinal bez baterky? moze to byt problem?

a co sa tyka odpovedi ako vymen dosku alebo daj to do servisu, to nie je pre mna riesenie pretoze si chcem tu dosku opravit, ale ajtak dik za odpoved

PEDRONI
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 19 lis 2007 18:27

Příspěvekod PEDRONI » 02 bře 2012 19:12

Ahoj
Mám stejný problém jen s Acer One. Udělal jsem aktualizaci systému, notas restartoval a už nenaběhl. Už jsem měl venku disk ten je dobrý data jsem dostal. Když jsem to znovu dal do kupy tak stále nejede. Už jsi to nějak vyřešil?

mdfkjones
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 19 pro 2011 10:26

Příspěvekod mdfkjones » 02 bře 2012 19:31

ano vyriesil, ak ti to robi presne to co robilo mne (svieti zelene, ventilator sa stale toci nic nenabieha) tak mi napis prosimta mail, poslem ti tam dva subory, tie si nahraj na cisty USB kluc (musi byt formatovany na FAT32 nie NTFS! - to vyriesis ked ho as normalne formatovat a tam si vyberies tu moznost). Potom ked budes mat na kluci tie subory pichni ho do slotu po lavej ruke co je vedla ethernetoveho konektora, potom urob toto:

-daj ntb na adapter
-drz fn+esc
-zapni notebook (stale maj stlacene fn+esc)
-ked uvidis ze blika uz zapinacie tlacitko na zeleno, mozes klavesy pustit
-nechaj blikat kym sa nevypne
-potom ho zapni a ficis dalej

dufam ze to pomoze, daj mi teda ten mail, lebo neviem ako sa sem uploaduju subory

vanilka
píše často
Příspěvky: 269
Registrován: 18 črc 2009 19:20
Bydliště: v zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vanilka » 02 bře 2012 19:44

problem je v nestandartne ukoncenem / ulozenem BIOS-u. stava se to hojne predevsim u Acer Aspire One D110 a D150. postup opravy sem postnu cca za hodku :wink: , nicmene prakticky se jedna o "blind flash BIOS-u" z FLASH disku. po "oziveni" je vhodny zkalibrovat baterii, jelikoz pravdepodobnou pricinou je prave ona..

//EDIT - detailni postup na opravu zde - http://www.ntbook.cz/index.php?pageID=A ... BIOS-flash
rework (reflow, reball) BGA IC
DELL Precision M70 s WUXGA 1920x1200, FX Go1400, 2 x fan a 2 x HDD
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC

PEDRONI
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 19 lis 2007 18:27

Příspěvekod PEDRONI » 08 bře 2012 16:40

Děkuji za radu jen jsem to chtěl vyzkoušet ale na stránkách aceru nemohu najít bios na model ZG5. Nebo tam hledám ptatně?

Tak už ho mám, a notas už šlape, děkuji za pomoc :P :P :P


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů